اردیبهشت ۰۴, ۱۴۰۰ ۱۶:۴۴ Asia/Dushanbe
  • این فرمان به فعالیت بازرگانان و سرمایه‌ گذاران خارجی فعال در روسیه آسیب نخواهد رساند
    این فرمان به فعالیت بازرگانان و سرمایه‌ گذاران خارجی فعال در روسیه آسیب نخواهد رساند

رییس جمهوری روسیه فرمانی را امضا کرد که بر اساس آن مقامات روس موظف می شوند در برابر هر نوع عملکرد غیردوستانه از طرف کشورهای غربی اقدام متقابل انجام دهند.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از خبرگزاری "نووستی"، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد: ولادیمیر پوتین  رییس جمهوری روسیه دولت این کشور را موظف کرد تا اقدامات مشخصی را برای پاسخ‌گویی به اقدامات کشورهای خارجی که منافع ملی و امنیتی روسیه را به خطر بیاندازد اعمال کنند.

این سند به هدف دفاع از منافع و امنیت روسیه محدود شده و در صورت ضرورت، با تعطیلی سفارت‌ها و کنسولگری‌های کشورهای دشمن و همچنین ممنوع شدن فعالیت سازمان‌ها و موسسات دولتی این کشورها و لغو توافقات کاری- تجاری با شخصیت‌های حقیقی در خاک روسیه همراه خواهد شد.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین درباره این فرمان گفته است که مقابله با اقدامات خصمانه کشورهای خارجی، مربوط به فعالیت نمایندگی‌های دیپلماتیک و رسمی این کشورهاست و این مساله به فعالیت بازرگانان و سرمایه‌ گذاران خارجی فعال در روسیه آسیب نخواهد رساند.

در پی تحریم های جدید غرب علیه برخی افراد حقیقی و حقوقی در روسیه، وزارت خارجه این کشور، غربی ها را به تلاش برای جلب رضایت دولت جو بایدن  رئیس جمهوری آمریکا متهم کرد.

دولت آمریکا اخیرا تحریم‌های جدیدی علیه 36 فرد حقیقی و حقوقی در روسیه برقرار و 10 دیپلمات روس را اخراج کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه