اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۰ ۱۸:۳۰ Asia/Dushanbe
  • رحمان و پوتین تنها رییسان جمهوری کشورهای جامعه همسود بودند که در این مراسم شرکت کردند
    رحمان و پوتین تنها رییسان جمهوری کشورهای جامعه همسود بودند که در این مراسم شرکت کردند

رییس جمهوری تاجیکستان که به مسکو سفر کرده است از رژه نظامی به مناسبت هفتاد و ششمین سالگرد پیروزی ارتش شوروی در جنگ جهانی دوم بازدید کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه اسپوتنیک، امامعلی رحمان و ولادیمیر پوتین تنها رییسان جمهوری کشورهای عضو جامعه همسود بودند که در این مراسم شرکت کردند.

رحمان به عنوان رییس جمهوری تاجیکستان که  کشورش امسال ریاست دوره ای سازمان پیمان امنیت جمعی و سازمان همکاری شانگهای را بر عهده دارد برای حضور در این مراسم دعوت شده است.

رحمان و پوتین در این مراسم در پاسخ به پرسش یکی از پیشکسوتان جنگ دوم جهانی درباره کیفیت این رژه نظامی این مراسم را عالی ارزیابی کردند.

رییس جمهوری روسیه هم در مراسم رژه «روز پیروزی» در میدان سرخ مسکو گفت: ما محکم و قاطع از منافع خود در برابر دشمنان دفاع می‌کنیم.

ولادیمیر پوتین  پیروزی شوروی سابق در جنگ علیه نازیسم را یک پیروزی بسیار بزرگ و تاریخی برای سرنوشت جهان و بشریت دانست و افزود: امروز نیز برخی قدرت‌ها تلاش می‌کنند با همان ایدئولوژی و تفکر نازیسم، نقشه‌های تجاوزکارانه خود را در جهان پیاده کنند.

وی با قدردانی از جانفشانی مدافعان روسیه گفت: این جشنی مقدس است زیرا مردم ما در برابر دشمنی بی‌رحم از سرزمبن و میهن خود دفاع کردند.

مقامات وزارت دفاع  روسیه اعلام کردند که در این مراسم 12 هزار افسر و سرباز، 200 تانک و تجهیزات زرهی و 78 فروند جنگنده و بالگرد نظامی شرکت کرده بودند.

 

بیشتر بخوانید:

کلیدواژه